Windows 10'da En İyi Dosya Şifreleme Yazılımları

05 Aralık


Merhaba Arkadaşlar ;


Dosyalarınızı şifrelemek için bir yazılım arıyorsanız doğru yere geldiniz.Bu kılavuzda, Microsoft'un Bitlocker gibi tam bir sürücü aracı değil, dosyaları şifreleyen ürünler hakkında yararlı bilgiler bulacaksınız.Tam disk şifreleme verimli bir veri koruma özelliğidir, ancak şifreli belgeleri paylaşmak istediğinizde yardımcı olmaz.

Gizli dosyalarınızı şifrelediğinizde, bilgisayarınızın çeşitli kullanıcılarına ve hatta bilgisayar korsanlarına bile ulaşılamaz hale gelirler.Bilgisayar'nıza hangi dosya şifreleme araçlarını kurabileceğinizi görelim.

Bilgisayar'ınızda kullanabileceğiniz dosya şifreleme araçları

1. Folder Lock

windows10-dosya-şifreleme-yazılımları

Klasör Kilidi  , güvenli ve kullanımı kolay olduğu için en iyi şifreleme yazılımlarından biridir. Bu 54 milyondan fazla indirme ve sayma sahiptir.

Bu program,dosyalarınızı, klasörlerinizi ve sürücülerinizi, USB ve CD sürücülerinizi, e-posta eklerinizi, resimlerinizi ve belgelerinizi basit bir sürükle-bırak yöntemiyle korur. Klasör Kilidi şifreli dosyalar çocuklar, arkadaşlar, bilgisayarınızın diğer kullanıcıları,virüsler ve bilgisayar korsanları tarafından gizlenmiş ve güvenli hale getirilmiştir. Ayrıca, gizli bankacılık ayrıntılarını kaydedebileceğiniz sanal şifreli cüzdanlar ayarlamanıza yardımcı olur .

Tüm bu şifrelenmiş dosyalar kaybolamaz, çünkü Folder Locker verileri güvenli bir buluta yedekler. Dosyalarınızı her zaman çevrimiçi hesabınızdan kurtarabilirsiniz.Bu, kullanıcıların bir hesap açmasını gerektirir.

Bu yazılımın fiyatı diğer benzer programlardan biraz daha yüksek. Ancak Stealth Modu, Hacker Denemesi İzleme, Shred dosyaları, AutoLock, Otomatik Kapatma Bilgisayar, Bilgisayar'nızı Kilitle,Bilgisayar parçalarını silme gibi pek çok uygulamaya sahiptir.

Folder Lock, şifrelenmiş dosyalarınız için güçlü şifreler oluşturmanıza yardımcı olan bir sanal klavye ve şifre gücü ölçer içerir.Ayrıca, unutursanız, şifrenizi kurtarmanızı sağlar.

Folder Lock programını Buradan ücretsiz indirebilirsiniz.

2. GiliSoft File Lock Pro


windows10-dosya-şifreleme-yazılımları

GiliSoft File Lock Pro, gizli dosyalarınız için bir Askeri Sınıf Şifreleme aracıdır. 7 dilde mevcuttur.

Bu araç farklı veri koruma seviyeleri kullanır. Ana işlevler verileri gizliyor, okuma ve yazma kilitleme ve şifreleme. Bu, yerel disk veya harici USB sürücülerden dosyalarınıza, klasörlerinize ve sürücülerinize uygulanır . Bu dosyalar, Windows Güvenli Mod'da bile herkes veya herhangi bir program için tamamen görünmez hale gelebilir.Programın kendisini Görünmez Modda saklayabilirsiniz.

Bu yazılım ayrıca klasörlerinizin ağda paylaşılmasını sağlar. Ancak ücretsiz deneme sürümü sadece dosyalara uygulanabilir. Çekici bir arayüze sahiptir. Bir dosyayı sağ tıklatarak şifreleyebilir veya sadece programın penceresine sürükleyip bırakabilirsiniz.

Aslında bir seferde çeşitli dosyaları seçebilirsiniz. Ancak bu, birden çok klasör için bir seçenek değildir ve bazı kullanıcılar bir sorun olduğunu düşünür.


Yüklemeye başladığınızda, bir ana şifre ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, anahtar kelimenizi almanıza yardımcı olacak bir e-posta adresi de sağlayabilirsiniz.Her korunan bir dosyaya erişmeye veya değiştirmeye çalıştığınızda, şifreyi girmelisiniz. Birisi sürekli şifre girerse, Gilisoft File Lock Pro size bildirim gönderecektir.

Gilisoft File Lock Pro programını Buradan ücretsiz indirebilirsiniz.

3. EasyLock


windows10-dosya-şifreleme-yazılımları

EasyLock,Zorunlu Şifreleme için Endpoint Protector ile bütünleşen bir çapraz platform çözümüdür. Bu makalede sunulan diğer çözümlerde olduğu gibi AES 256 bit modu şifrelemesini kullanır . Bilgisayarınızda saklanan gizli bilgileri, USB depolama ekipmanında, CD ve DVD'lerde yandı, hatta bulut servislerine (Dropbox, iCloud veya Ubuntu One gibi) yükler.

Bu yazılım sezgisel bir arayüze sahip, kullanımı kolay bir araçtır.Basitçe Dosyalarınızı Sürükle-Bırak veya Kopyala-Yapıştır. Şifrelenmiş dosyaları açmak istediğinizde çift tıklayın. Dosyayı düzenlemeyi bitirdiğinizde, Easylock bunları şifreler.


Gizli veri kullanıcıları, şifreli USB taşınabilir cihazda güvenli bir şekilde transfer edebilirler. Ardından, doğru şifreyi sağlayarak herhangi bir bilgisayarda erişin. Bu şekilde, veri kaybı veya veri hırsızlığı riski ortadan kaldırılır.

EasyLock programını Buradan ücretsiz indirebilirsiniz.

4. Privacy Drive


windows10-dosya-şifreleme-yazılımları

Privacy Drive verilerinizi kilitlemenize, gizlemenize ve şifrelemenize yardımcı olan başka bir çözümdür. Bu yazılım, dosyalarınızı saklayabileceğiniz sanal şifreli diskler oluşturabilir. Bu sanal disklerdeki tüm veriler, kaydedilmeden önce otomatik olarak şifrelenir.

Her dosyayı tek tek şifrelemek veya şifresini çözmek zorunda değilsiniz. Ve dosyalarınızı bitirdikten sonra, sadece sanal diski sökün ve tüm dosyalar anında korunacaktır.

Privacy Drive ile şifrelenmiş dosyalarınızı e-posta eki, USB donanımı, harici HDD, farklı taşınabilir cihazlar ve bulut sunucularına (Microsoft OneDrive, Dropbox veya Google Drive gibi) güvenli bir şekilde aktarabilirsiniz.

Privacy Drive programını Buradan ücretsiz indirebilirsiniz.

5. Idoo File Encryption


windows10-dosya-şifreleme-yazılımları

Idoo File Encryption programı çeşitli dosya türleri için uygundur. Kullanımı oldukça kolay ve çevrimiçi bir yardım kılavuzu var. Bu yazılım gizli verilerinizi korumanıza yardımcı olur. Tek yapmanız gereken dosyaya, klasöre veya sabit sürücüye sağ tıklamak ve seçeneklerden birini seçmek: saklamak, yazmak, kilitlemek, şifrelemek veya parçalamak.

Yanlış şifre kullanan biri, Idoo şifrelenmiş dosyalarınıza tekrar tekrar erişmeye çalıştığında, bir e-posta bildirimi alırsınız. Ve program kapanıyor.


Şifre kurtarma, kullanışlı bir araçtır. Bazı kullanıcılar, aynı zamanda, biraz endişe verici olduğunu bildiriyor. Çünkü anahtar kelime  , verilen e-posta adresine düz metin olarak gönderilir. Bu, bazı idoo sunucularında herkesin bulabildiğini gösterir.

Idoo File Encryption programını Buradan ücretsiz indirebilirsiniz.

Bu yazı Serkan Gündoğdu tarafından yazılmıştır. ✔ Bu içeriği Beğendiyseniz Lütfen Paylaşın ⤵
signature-fonts
Önerilen Yayınlar × +
Faydalı mı?
Blogger
Disqus
Yorum Ekle

Hiç yorum yok

YORUM YAPARAK KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ...
1) Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2) Yazım ve dil bilgisi kurallarına mümkün olduğunca dikkat ediniz.
3) Kullandığınız üslubun sizi yansıttığını unutmayınız.
4) Yorumunuza ikon eklemek için Emoticon butonuna tıklayın.

Notifications

Disqus Logo